m norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.
Pojęcie prawa jest również używane na oznaczenie prawa w ujęciu podmiotowym (prawo podmiotowe). Tak rozumiane występuje, gdy mówimy, że mamy prawo (jesteśmy uprawnieni) do czegoś. Ten artykuł nie dotyczy tak rozumianego prawa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo
Przygotowanie do zawodu prawnika
Młodzi ludzie do wykonywania zawodu prawnika przygotowywani są przez odpowiednie studia, w trakcie których zdobywają wiedzę teoretyczną i uczestniczą w zajęciach praktycznych. Dzięki temu, po dostaniu pracy w jednej z kancelarii prawnych, mogą od razu odnaleźć się w skomplikowanym świecie prawników.
Na pewno zauważą, że kancelarie prawne są otwarte dla przeróżnych interesantów, z którymi przeprowadzane są rozmowy wstępne, na podstawie których podejmowana jest decyzja czy można podjąć się prowadzenia jakiejś sprawy. W zależności od profilu kancelarii prawnej przyjmowane są w niej zlecenia od osób, które wystąpiły o rozwód, od osób poszkodowanych w różnych wypadkach, a nawet od dużych firm. Podstawowym zadaniem każdej kancelarii prawnej jest dbanie o interesy wszystkich klientów.
Prawnik na aplikacji
Ukończenie studiów prawniczych nie równa się jeszcze z końcem edukacji, każdy prawnik bowiem musi zrobić tzw. aplikację. Aplikacja jest formą praktyki zawodowej dla prawników na różne specjalizacje. I tak mamy aplikację radcowską, adwokacką, sędziowska i jeszcze kilka innych.
Każda z rodzajów specjalizacji charakteryzuje się rożnymi zakresami zainteresowań danymi gałęziami prawa oraz czasem robienia tejże aplikacji. Dopiero po ukończonej aplikacji prawnik może wykonywać zawód związany ze swoją ukończoną aplikacją.